Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
SEO Neden Gerekli Bir Hizmettir?
SEO
2016-03-11 14:30

SEO Neden Gerekli Bir Hizmettir?

Size SEO ‘ nun siteniz ve web projeleriniz için size neden gerektiği hakkında bir yazı yazmak istiyoruz. Evet konumuza dönecek olursak nedir bu SEO ondan başlayalım SEO kelimesinin açılımı ” Search Engine Optimization ” yani Türkçesi arama motoru optimizasyonu ne işe yarar peki bu SEO ?

Diyelim ki bir İnternet sitesi kurdunuz veya satın aldınız , kurmuş olduğunuz yada satın almış olduğunuz bu site üzerinden satış yapmak istiyorsunuz yada ziyaretçi çekip reklam sağlayıcılardan para kazanmak istiyorsunuz bunun için sadece bir sitenizin olması yetmez işte tamda burada bize gerekli olan şey bir SEO hizmetidir. SEO hizmetinin size en çok faydası şu şekilde olacak diyelim ki güzel bir muhitte çok masraf ettiniz çok güzel bir dükkân açtınız ama işleriniz iyi gitmiyor neden çünkü kimse orada olduğunuzu bilmiyor, bilsede ne kadar kaliteli olduğunuzun ürünlerinizin ne kadar uygun olduğunu ya da ne kadar pahalı olduğunu bilmiyor ve hiç bir ziyaretçi sizin dükkânınızın içine adımını atmıyor.

 

Eğer bir SEO çalışmanız olsaydı neler olurdu hadi gelin hep birlikte birde ona bakalım, eğer bir SEO çalışması düzgün referanslara sahip birine yaptırmış olsaydınız dükkânınıza yani sitenize daha çok müşteri daha çok ziyaretçi gelecekti peki bu ziyaretçi nereden ve nasıl gelecekti? Şöyle ki; yukarıda daha önce bahsettiğimiz gibi SEO arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında sizin sıralamanızı yükseltip Google ya da diğer arama motorlarında aranılan kelimelerde sizi üst sıralara çıkartmaya yarayacak ve sizin sayfanıza ziyaretçi gönderecekti. Evet, arkadaşlar işte SEO bizim projelerimiz ve web sitelerimiz için işte bu kadar önemli maalesef SEO çalışması yapılmadan projelerinizin pek bir yere gelmesi mümkün değil yapılan istatistiklere göre kullanıcılar herhangi bir ürün satın alacakları zaman ya da herhangi bir web sitesini ziyaret edecekleri zaman genellikle arama motorlarında aradıklarını yazdıklarında çıkan ilk sayfalara ve ilk sıralamalara yöneldikleri defalarca kanıtlanmıştır hatta kendi aramalarınızda gözünüzde canlandırın siz arama motorlarını kullanırken aradığınız herhangi bir kelime ile ilgili aramalarda sıralamaya çıkan hangi sayfaları ziyaret ediyorsunuz? Evet, cevap doğru kesinlikle ilk sıralamalar.

 

İşte SEO bu yüzden bu kadar önemli arkadaşlar hayati önem taşıyor ve web siteleri günümüzde yaygınlaşıyor ve yaygınlaşmaya devam ettikçe SEO ‘ nun önemi kat kat daha fazla olacak. Şimdi SEO bu kadar önemliyken ve web siteleri bu kadar çoğalırken biz SEO ‘muzu kimlere yaptırmalıyız? Kimlere güvene biliriz? Sevgili arkadaşlarım ben sektörde uzun zamandır olduğum için şahit olduğum bir sürü kötü örnek var her SEO ‘ cuyum diyene inanmamak gerekiyor internet sektörünün her alanın olduğu gibi SEO alanında bir sürü dolandırıcı site var. SEO yaptırdığınız kişiler kurumlar her kim olursa olsun mutlaka ince eleyip sık dokumanızı bir seo danışmanı olarak şiddetle tavsiye ediyoruz mutlaka ve mutlaka referanslarını kontrol edin daha önce yaptığı işleri kontrol edin arama motorlarında sayfalardaki, sıralamalardaki yerlerini kontrol edin. Evet,  bir yazımın daha sonuna geliyoruz umarım aklınızdaki soruları yanıtlamayı bilmişizdir elimizden geldiği kadar. Başka sorularınız olursa hepsini tek tek elimizden dilimizden geldiğince yanıtlamak isteriz bize ulaşmak isterseniz de http://www.webhaber.com.tr dan ulaşabilirsiniz sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın lütfen herkese saygılar sevgiler.Bu haber 1500 kez okundu.
 • E Ticaret Modelleri – B2B, ...
  Elektronik Ticaret'in hayatımıza girmesiyle beraber zamana bağlı olarak da bu sistem kendi arasında modellere ayrı...

 • Arama Motorları
  Arama motorları, İnternet üzerinde bulunan içeriği aramak için kullanılan bir mekanizmadır. Üç bileşenden olu...

 • SEKTÖREL PR ÇALIŞMALARI VE...
  PR ajansları firmalar için marka değerini ve itibarını arttırmak amacı ile yapılan hizmettir. Firmaların tanın...

 • Google Seo Optimizasyon
  Google SEO çalışmaları diğer arama motoru optimizasyon işlemlerine göre daha çok önem arz etmektedir. Çünkü...

 • webhaber.com.tr
  Reklam sektöründe bizimle çalışmak demek doğru adrese gelmeniz demektir. Özgün ve pestijli imaj yaratarak si...


HAVA DURUMU

+8
°
C
H: +
L: +
İstanbul
Salı, 05 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pt Ça Pe Cu Ct Pz
+ + +11° +12° +15° +15°
+ + + + +10° +11°
PROMOSYON
YAZILIM
TV REKLAM
GÜNLÜK BURCLAR
MEDYA PLANLAMA
ANNE ÇOCUK

webhaber.com.tr Tüm Haklları Saklıdır. Web Yazılım, Seo, Medya Planlama, Pr, Reklam

webhaber.com.tr